projekty / projects 


BUDYNKI MIESZKALNE

Osiedle mieszkaniowe FIKAKOWO w Gdyni Wielki Kack.

Osiedle Fikakowo zaprojektowano i zrealizowano w latach 1999-2005 w Gdyni Wielkim Kacku, przy ulicy Gryfa Pomorskiego, Lipowej i Waleriana Szefki. Osiedle obejmuje 25 budynków wielorodzinnych, ponad 1100 mieszkań na obszarze ponad 9 hektarów. Garaże podziemne zlokalizowano pod budynkami wielorodzinnymi wykorzystując wystające części we wnętrzach kwartałów na obszerne tarasy przylegające do mieszkań parterowych.   Zamknięcia osi są podkreślone przez indywidualne formy budynków, a liczne prześwity i podcienie otwierają szeroki widok na rozległa dolinę z Parkiem Krajobrazowym w tle.  Spadziste formy dachów krytych dachówką nawiązują do zabytkowej zabudowy sąsiadujących ulic Źródła Marii i Lipowej z kalenicowym układem dachów.

Osiedle Fikakowo zostało wyróżnione nagrodą III stopnia Ministra Infrastruktury w 2003 roku, w szczególności za kompozycję urbanistyczną i bardzo dobre zagospodarowanie terenu, właściwa skalę zabudowy o sprecyzowanym wyrazie architektonicznym i powściągliwe operowanie detalem oraz interesujące rozwiązania funkcjonalne mieszkań.

 W latach 2000-2005 byłem asystentem projektanta biorąc udział w projektach budowlanych i wykonawczych budynków zlokalizowanych na osiedlu. Projekt urbanistyczny i architektura: JM Architekci.

prev next
 

BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE

Budynek chłodni magazynowo - przeładunkowej w Porcie Morskim Gdańsk

Budynek chłodni magazynowo - przeładunkowej w Porcie Morskim Gdańsk. Realizacja w 2012 roku. Ponad 10 000 m2 powierzchni użytkowej, najnowocześniejsze systemy chłodnicze oraz wysokiego składowania na regałach przesuwnych. 3 kondygnacyjny budynek biurowy z zapleczem socjalnym.

Byłem współautorem projektu, autorem wykonawczych rozwiązań projektowych, pełniłem nadzór autorski w latach 2010-2012. Współpraca z islandzkim biurem projektowym AVH oraz inwestorem zastępczym JUVENES. Projekt: JM Architekci.

prev next
 

Budynek magazynowy na sprzęt rybacki w Porcie Morskim w Jastarni

Budynek magazynowy dostosowany do potrzeb rybaków, zawierający 8 indywidualnych boksów na sprzęt. Powierzchnia zabudowy to 235 m2, zaś powierzchnia terenu objętego opracowaniem to 940 m2. Kolorystyka i forma budynku nawiązuje zarówno do historycznej zabudowy Jastarni jak i do budynków sąsiednich. Współpraca projektowa z JM Architekci.

prev next
 

PROJEKTY WNĘTRZ I ADAPTACJE POMIESZCZEŃ

Pralnia wodno-chemiczna "BIELLUX"

Adaptacja pomieszczenia usługowego na potrzeby pralni wodno-chemicznej.

prev next